Topsport Overijssel » Nieuws » 2012 » Juni »  Dalfsen landskampioen
Print dit artikel

Dalfsen landskampioen

Als de slingers, rood en geel, aan het pla­fond hangen en de kam­pioensshirts zijn aangetrokken, blijken de handbalsters van Mizu-WaAi/ Dalfsen ook aardige zange­ressen. ‘Daar moet op gedronken worden, hi ha ho’. Het team van trainer Peter Portengen heeft een seizoen lang gespeeld met de favo­rietenrol en in eigen land alle prij­zen bij elkaar gescharreld. Toch zijn er na de laatste wedstrijd bijSEW(19-31) vreugdetranen.



Als de slingers, rood en geel, aan het pla­fond hangen en de kam­pioensshirts zijn aangetrokken, blijken de handbalsters van Mizu-WaAi/ Dalfsen ook aardige zange­ressen. ‘Daar moet op gedronken worden, hi ha ho’. Het team van trainer Peter Portengen heeft een seizoen lang gespeeld met de favo­rietenrol en in eigen land alle prij­zen bij elkaar gescharreld. Toch zijn er na de laatste wedstrijd bij

SEW(19-31) vreugdetranen.

Wendy Smits verbergt haar emo­ties niet tijdens de prijsuitreiking. „Het afscheid wordt zwaar”, zegt ze met natte ogen. Ze is drie jaar terug naar Dalfsen gekomen om mee te werken aan de vorming van een topteam. „Iets opbouwen leek mij mooier dan instappen bij de kampioen.” Aan het einde van de reis heeft de opbouwster (29) er opmerkelijk genoeg een nieuwe transfer mee verdiend naar de Bun­desliga, in Blomberg-Lippe. „Ik be­sef het nu allemaal nog niet zo dat dit de laatste wedstrijd was. Dit was echt een mooie periode.”

Het sniffen van Smits gaat verge­zeld met dolle vreugde. „ Ik zie wel hoe ik thuis kom”, zegt aanvoer­ster Esther Schop na de wedstrijd in Wognum, die al voor de pauze wordt beslist. Dalfsen is met af­stand de beste ploeg van het land als het gaat om snel spelen en fy­sieke kracht. Bij SEW weten ze na een kwartiertje al nauwelijks meer hoe keepster Annick Lipman ge­passeerd moet worden. De goalie pareert alleen al in de eerste helft tien ballen. Daar komen zes, zeven geblokte ballen bij van Schop en Fabiënne Logtenberg. Die levende muur op de rand van de cirkel valt bijna niet te kraken. „ De verdedi­ging
is de basis voor deze titel”, stelt Portengen dan ook. „ Alles wat we wilden bereiken is eruit ge­komen. Het team heeft zich ont­wikkeld, individuele speelsters zijn beter geworden. Na 43 wedstrij­den en bijna elf maanden competi­tie is het wel mooi zo.”

Logtenberg constateert tijdens de staande receptie op de speelvloer
dat de twee kampioenschappen heel verschillend zijn. „ Nu was er de favorietenrol, en de overmacht. Vorig jaar was het veel meer een verrassing voor ons.”

In het lopende seizoen zijn verras­singen uitgebleven. De kampioen heeft amper twee partijen verlo­ren, ergens in januari. Typerend ge­noeg zegt Schop dat Dalfsen de
laatste maanden de grootste tegen­stander is geweest van Dalfsen. „ Je zag het in deze wedstrijd ook, we hoeven niet eens alles uit de kast te halen om te winnen.”

De overmacht wordt onderstreept in de tweede helft, als Portengen iedereen speeltijd gunt. Jolanda Schutte, die naar het tweede team gaat, is de enige speelster die niet
tot scoren komt. Angela Malestein, Lynn Knippenborg en Myrthe Schoenaker kunnen zich warm­schieten voor het naderende WK -20 jaar, vanaf 1 juli in Brno.

Malestein moet er nog niet aan denken. Eerst is het feest. De kam­pioensschaal bereikt het bordes van het Dalfser stadhuis niet zon­der deukjes.

Bron: de Stentor


Kalender

< mei 2013 >
ma di wo do vr za zo
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Topsport Overijssel