Topsport Overijssel » Nieuws » 2012 » Juli »  Mulder grijpt medaille drie
Print dit artikel

Mulder grijpt medaille drie

Michel Mulder heeft het Europees kampioenschap inline ska­ten in Hongarije afgesloten met drie medailles. De Zwollenaar won op de slotdag met Mark Hor­sten en Crispijn Ariëns zilver in de aflossingswedstrijd over drie kilo­meter. Bianca Roosenboom uit Kampen verdiende met Manon Kamminga en Irene Schouten de bronzen plak.


Mulder was met drie podiumplaat­sen - ook nog brons op de 300 en 500 meter - de succesvolste Neder­lander. Ereplaatsen op de baan had hij niet eerder verdiend. En dat ook nog op een piste die voor Nederlandse maatstaven aan de krappe kant was. Toch sloot Mul­der het kampioenschap met ge­mengde gevoelens af, vanwege de gemiste kansen op de gouden me­daille. „Ik heb drie keer op koers gelegen, en het drie keer uit han­den gegeven.” In de aflossingswed­strijd kon Oranje een voorsprong van tien meter niet over de streep trekken door een beroerde wissel van Horsten en Ariëns, de Italia­nen kwamen er nog overheen.

Roosenboom had met haar team­genotes ook gehoopt op meer. Maar de aflossingen kwamen in de drukte niet uit de verf.

Toch maakten de bondscoaches desly Hill en Valentina Berga een positieve balans op. De jeugd won vorig jaar helemaal geen medailles, en nu drie. „ zes jaar geleden had­den we op een baan als deze abso­luut niet mee kunnen doen voor de medailles”, besefte Hill.

Nederland sloot het toernooi af met tien medailles, waaronder een gouden plak voor Kamminga (1000 meter).

Bron: de Stentor

Kalender

< mei 2013 >
ma di wo do vr za zo
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Topsport Overijssel